Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą Liqui Moly Diesel

wtryskiwacz diesel common rail

Czyszczenie zabrudzonych wtryskiwaczy w dieslu możemy przeprowadzić za pomocą specjalnego preparatu Liqui Moly Diesel Spulung. Środek ten już wielokrotnie uratował właścicieli aut, których silniki odmawiały posłuszeństwa z powodu zabrudzonych wtrysków. Jest to środek w 100% bezpieczny dla silnika, nie powodujący żadnych skutków ubocznych w postaci nagłej awarii jednostki napędowej.

Działanie preparatu Liqui Moly Diesel Spulung

 • skutecznie usuwa osady gromadzące się w pompie wtryskowej, wtryskiwaczach oraz komorze spalania
 • chroni cały układ paliwowy przed korozją
 • poprzez wysokie właściwości czyszczące zmniejsza spalanie
 • podwyższa liczbę cetanową
 • zapewnia znacznie równiejsza pracę silnika na biegu jałowym i likwiduje stuki
 • powoduje, że spaliny są znacznie czystsze i nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji

Preparat zakupisz w naszym sklepie internetowym pod adresem https://e-opel24.pl/produkt/liqui-moly-spulung-diesel-500ml-do-czyszczenia-wtryskow/

Liqui Moly - czyszczenie wtryskiwaczy w dieslu

Jak wyczyścić wtryskiwacze w dieslu za pomocą Liqui Moly?

Tak naprawdę czyszczenie wtryskiwaczy w dieslu możemy przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to raczej profilaktyka czyli zapobieganie ich zabrudzeniu. Producent zaleca aby dolać 500ml preparatu na 75 litrów paliwa średnio co 5000 km przebiegu. Dzięki temu unikniemy kosztów związanych z naprawą wtryskiwaczy czy pompy wtryskowej.

Drugim sposobem zastosowania środka Liqui Diesel Spulung Moly jest intensywne czyszczenie wtrysków.

Podczas tego zabiegu należy stosować produkt bez rozcieńczania podając go bezpośrednio do komory spalania zamiast paliwa. Odłączamy zaciski przewodu dopływowego oraz odpływowego paliwa i wprowadzamy je do pojemnika. Następnie uruchamiamy silnik, pompa paliwa zasysa bezpośrednio nierozcieńczony środek czyszczący. Staramy się utrzymywać obroty silnika w różnych zakresach gdyż znacznie zwiększa to skuteczność czyszczenia.

Pamiętajmy aby zgasić silnik zanim skończy się środek czyszczący. W puszce znajduje się dokładnie 500ml. Chodzi o to aby układ paliwowy się nie zapowietrzył.

Innym sposobem intensywnego czyszczenia wtryskiwaczy jest wlanie preparatu bezpośrednio do „pojemnika” z filtrem paliwa. Naturalnie po odpaleniu auto zassie ono najpierw środek czyszczący.

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego

Podsumowując

Jeśli Twoje auto ma objawy typowe dla brudnych wtryskiwaczy czyli nierówna praca silnika na biegu jałowym, problemy z odpalaniem czy wyraźny spadek mocy zachęcamy do wypróbowania niemieckiego preparatu Liqui Spulung Moly. Być może nie jest jeszcze za późno i regeneracja nie będzie potrzebna. Preparat kosztuje kilkadziesiąt złotych a regeneracja wtryskiwaczy kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych.

Mamy nadzieje, że pomogliśmy i będziesz już wiedzieć jak wyczyścić nieinwazyjnie wtryskiwacze za pomocą chemicznego, naszym zdaniem bardzo skutecznego preparatu do zastosowania w każdym silniku diesla.

12 thoughts on “Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą Liqui Moly Diesel

 1. Korzystałem z tego sposobu czyszczenia. W czasie czyszczenia spaliny były bardzo czarne, następnie były o barwie brązowej a na koniec czyszczenia zero spalin nie widoczne.Obecnie po roku będę ponownie czyścił. Jestem bardzo zadowolony z tego środka jest skuteczny.

  1. Filtr DPF nie ma raczej nic wspólnego z czyszczeniem wtryskiwaczy. Ale jeżeli będą już „lały” to wtedy rzeczywiście DPF może zabrudzać się szybciej. Należy po prostu do końca i regularnie go dopalać.

 2. BMW E61 525D zastosowałem ten środek o również jestem bardzo miło zaskoczony jego działaniem. Wielki pozytyw.

 3. moja toyota z piezoelektrycznymi wtryskiwaczami nie chodziła na 1 cylinder , objaw uszkodzonego wtryskiwacza, podłączyłem bezpośrednio do pompy ten środek wypłukałem wtryski , od razu nie pomogło, dopiero po około 20 km silnik zaczął równo pracować, osobiście polecam

  1. Środek jest jak najbardziej skuteczny, ale to czy auto odzyska moc nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić. Przyczyn spadku mocy auta może być wiele.

  2. Znaczy nie że nie ma mocy tylko jest zamulone trochę i ta kwestia czy da się tym środkiem jakoś to zrobić żeby odmulic auto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *