Dodatek Cera Tec Liqui Moly do oleju silnikowego 300ml

CeraTec firmy Liqui Moly to skuteczny dodatek do oleju silnikowego. Można go stosować w silnikach benzynowych oraz jednostkach wysokoprężnych diesla. Jest sprzedawany w 300 ml czarno-szarej buteleczce przeznaczonej na 5 litrów oleju silnikowego. Środek ma ceramiczną strukturę, która według producenta chroni silnik nawet do 50 tyś kilometrów przebiegu. Nawet wtedy kiedy olej w międzyczasie zostanie wymieniony.

Już na wstępnie należy zaznaczyć, że produkt Liqui Moly Cera Tec jest laboratoryjnie przebadany, bezpieczny dla silnika i posiada Certyfikat TUV. Nie ma tutaj mowy o jakimś podrzędnym niesprawdzonym środku.

Cera Tec Liqui Moly - skuteczny dodatek do oleju

Jakie działanie ma dodatek do oleju Cera Tec?

 • redukuje zużycie elementów ruchomych silnika
 • zmniejsza zużycie paliwa
 • w istotny sposób podnosi niezawodność jednostki napędowej
 • dzięki ekstremalnie stabilnym termicznie i chemicznie wiązaniom ceramicznym zmniejsza tarcie przez co zwiększa moc silnika
 • przyczynia się do cichszej oraz równiejszej pracy silnika diesla oraz benzynowego

Kiedy i jak stosować dodatek LiquiMoly?

Przed zastosowaniem zaleca się rozgrzać silnik do temperatury roboczej. Następnie gasimy, wlewamy „ceramizer”, odpalamy i pozwalamy pracować jednostce napędowej przez ok. 2-3 minuty w celu wymieszania się środka z olejem.

Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt można zastosować bezpośrednio przed wymianą oleju płukankę Engine Flush również firmy Liqui Moly. Dzięki temu z magistrali olejowej, z rowków na pierścieniach tłokowych oraz turbiny zostanie usunięty wydzielony nagar i poprawi się kompresja silnika. Następnie zalewamy świeży olej i stosujemy Cera Teca w sposób jak zalecamy w tekście powyżej.

Po przejechaniu ok. 1000 km powinniśmy już zauważyć pierwsze efekty akustyczne w postaci równiejszej i cichszej pracy silnika. Producent na opakowaniu podaje, że ceratec zmniejsza tarcie o 75%, a zużycie paliwa o 34%. Prawdopodobnie są to wartości zawyżone, uzyskiwane w warunkach laboratoryjnych. W każdym silniku będzie inaczej, najlepiej samodzielnie monitorować zmiany i zmierzyć czy zużycie paliwa rzeczywiście uległo zmniejszeniu.

Dodatek do paliwa CERA TEC renomowanego producenta Liqui Moly można stosować w autach nowych jak i kilku, kilkunastoletnich. Nie ma to tak naprawdę żadnego znaczenia. W każdym przypadku środek na pewno nie zaszkodzi, a przyczyni się lepszej ochrony silnika oraz poprawi jego wydajność.

Zapraszamy do komentowania i opisywania swoich wrażeń po zastosowaniu dodatku.

14 thoughts on “Dodatek Cera Tec Liqui Moly do oleju silnikowego 300ml

 1. Witam czy po zastosowaniu Ceratec i przy kolejnej wymianie oleju po 10.000 będzie można zrobić kolejną płukankę ?? Nie wyplucze to Cerateca??

  1. Nie powinno dojść do wypłukania cerateca, płukanka usuwa nagary i tego typu rzeczy, a ceratec tworzy ceramiczną warstwę ochronną

 2. Zastosowanie jednej butelki 300ml na 7 litrów oleju ma sens gdyż butelka jest na 5litrów? czy będzie też widać jakieś efekty?

  1. Trudno odpowiedzieć na takie pytanie bo zalecenia producenta są jasno określone. Efekt po prostu będzie mniej odczuwalny.

 3. Witam, mam pytanie dotyczące aplikacji ceratec’u. Do mojego auta wchodzi 4.5 litra oleju. Wymianę oleju zrobiłem dwa dni temu. Czy dolewajac ceratec dzisiaj muszę „odciągnąć” 0.3litra oleju i dolać środek czy mogę po prostu wlać ceratec do wlewu oleju?

  1. Może Pan śmiało dolać bez odciągania oleju, 0.3 litra więcej nie powinno zrobić żadnej różnicy. Proszę sprawdzić poziom oleju na bagnecie, zazwyczaj po wymianie oleju i filtra i przejechaniu kilku kilometrów poziom oleju trochę spadnie ponieważ wypełni się nim filtr.

 4. Witam do mojego auta wchodzi jakieś 3l i moje pytanie brzmi czy wlać cała butelkę pomimo tego ze jest na 5l i bedzie lepszy jeszcze efekt czy lepiej odmierzyć mniej wiecej ile bedzie na ten 3l i resztę sobie „schować”?

 5. Ceratec miesza się z każdym olejem silnikowym ? Mam wlany 5w40 valvoline. Na opakowaniu ceratec jest napisane aby mieszać z olejem 10w40. O co chodzi ?

  1. Cerateca stosuje się do każdego oleju, przed chwilą sprawdzaliśmy opakowanie i nie ma nigdzie informacji, że tylko do 10w40. Gdzie Pan zakupił ten produkt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *