Dodatek Cera Tec Liqui Moly do oleju silnikowego 300ml

CeraTec firmy Liqui Moly to skuteczny dodatek do oleju silnikowego. Można go stosować w silnikach benzynowych oraz jednostkach wysokoprężnych diesla. Jest sprzedawany w 300 ml czarno-szarej buteleczce przeznaczonej na 5 litrów oleju silnikowego. Środek ma ceramiczną strukturę, która według producenta chroni silnik nawet do 50 tyś kilometrów przebiegu. Nawet wtedy kiedy olej w międzyczasie zostanie wymieniony.

Już na wstępnie należy zaznaczyć, że produkt Liqui Moly Cera Tec jest laboratoryjnie przebadany, bezpieczny dla silnika i posiada Certyfikat TUV. Nie ma tutaj mowy o jakimś podrzędnym niesprawdzonym środku.

Cera Tec Liqui Moly - skuteczny dodatek do oleju

Jakie działanie ma dodatek do oleju Cera Tec?

  • redukuje zużycie elementów ruchomych silnika
  • zmniejsza zużycie paliwa
  • w istotny sposób podnosi niezawodność jednostki napędowej
  • dzięki ekstremalnie stabilnym termicznie i chemicznie wiązaniom ceramicznym zmniejsza tarcie przez co zwiększa moc silnika
  • przyczynia się do cichszej oraz równiejszej pracy silnika diesla oraz benzynowego

Kiedy i jak stosować dodatek LiquiMoly?

Przed zastosowaniem zaleca się rozgrzać silnik do temperatury roboczej. Następnie gasimy, wlewamy „ceramizer”, odpalamy i pozwalamy pracować jednostce napędowej przez ok. 2-3 minuty w celu wymieszania się środka z olejem.

Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt można zastosować bezpośrednio przed wymianą oleju płukankę Engine Flush również firmy Liqui Moly. Dzięki temu z magistrali olejowej, z rowków na pierścieniach tłokowych oraz turbiny zostanie usunięty wydzielony nagar i poprawi się kompresja silnika. Następnie zalewamy świeży olej i stosujemy Cera Teca w sposób jak zalecamy w tekście powyżej.

Po przejechaniu ok. 1000 km powinniśmy już zauważyć pierwsze efekty akustyczne w postaci równiejszej i cichszej pracy silnika. Producent na opakowaniu podaje, że ceratec zmniejsza tarcie o 75%, a zużycie paliwa o 34%. Prawdopodobnie są to wartości zawyżone, uzyskiwane w warunkach laboratoryjnych. W każdym silniku będzie inaczej, najlepiej samodzielnie monitorować zmiany i zmierzyć czy zużycie paliwa rzeczywiście uległo zmniejszeniu.

Dodatek do paliwa CERA TEC renomowanego producenta Liqui Moly można stosować w autach nowych jak i kilku, kilkunastoletnich. Nie ma to tak naprawdę żadnego znaczenia. W każdym przypadku środek na pewno nie zaszkodzi, a przyczyni się lepszej ochrony silnika oraz poprawi jego wydajność.

Zapraszamy do komentowania i opisywania swoich wrażeń po zastosowaniu dodatku.

2 thoughts on “Dodatek Cera Tec Liqui Moly do oleju silnikowego 300ml

  1. Witam czy po zastosowaniu Ceratec i przy kolejnej wymianie oleju po 10.000 będzie można zrobić kolejną płukankę ?? Nie wyplucze to Cerateca??

    1. Nie powinno dojść do wypłukania cerateca, płukanka usuwa nagary i tego typu rzeczy, a ceratec tworzy ceramiczną warstwę ochronną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *