Specjalizacja

Diagnostyka - specjalizacja - mijJeszcze kilka lat temu naprawa praktycznie każdego auta osobowego była możliwa z wykorzystaniem podstawowego zestawu kluczy i paru śrubokrętów. Każdy mógł wiele rzeczy wykonać samodzielnie (mając podstawowe pojęcie o mechanice). Czasy jednak bardzo się zmieniły, często bez zastosowania specjalistycznego sprzętu elektronicznego nie jest możliwe zdiagnozowanie usterki. Wiąże się to z potrzebą wąskiej specjalizacji również w przypadku niezależnych firm motoryzacyjnych.

Każde nowoczesne auto ma zaawansowany komputer sterujący, który odbiera sygnały od ogromnej ilości czujników umieszczonych w różnych rejonach auta. Bez zaawansowanego oprogramowania oraz specjalistycznego diagnostycznego komputera w nowych autach często nie da się wymienić nawet…klocków hamulcowych.

W jakich markach specjalizuje się serwis MiJ?

  • Opel
  • BMW
  • Mini
  • Audi
  • Volkswagen
  • Skoda
  • Seat

Telefon do firmy MiJ - 42 236 30 31

Obsługa serwisowa auta jest coraz bardziej utrudniona ze względu na wszechobecną elektronikę. Elektronika „zauważa” nawet, że w aucie został wymieniony olej lub inne płyny eksploatacyjne. Po takiej czynności należy podłączyć auto pod komputer aby „wprowadzić do systemu” wymianę płynu bo inaczej nigdzie nie pojedziemy lub cały czas będziemy mieli przed oczami świecącą się kontrolkę wskazującą na awarię jednostki napędowej.

Auta produkuje się obecnie w taki sposób aby jak najbardziej utrudnić nawet podstawową ich obsługę. Bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz sprzętu możemy zapomnieć o skutecznej naprawie.

Specjalizacja w naprawie wybranych marek aut to konieczność. Wielu z was na pewno zadaje sobie pytanie: „Dlaczego kierowcom tak bardzo utrudnia się życie?”. Stare powiedzenie mówi, że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o … pieniądze. Rzeczywiście nowoczesne urządzenia diagnostyczne i narzędzia do specjalistycznej naprawy są bardzo drogie. Małych warsztatów po prostu na nie nie stać, więc właściciel auta zmuszony jest jechać do specjalistycznego serwisu.

Zapraszamy do firmy MiJ, jesteśmy serwisem niezależnym, posiadamy wszelkie narzędzia, wiedzę i doświadczenie aby naprawić nawet najnowsze modele BMW, Opel i auta z grupy VAG. Naprawa u nas kosztuje znacznie mniej niż w ASO, a jest porównywalnej jakości. Na każdą naprawę udzielamy gwarancję.