Dodatek do oleju MoS2 z dwusiarczkiem molibdenu

dodatek oil additiv liqui moly z dwusiarczkiem molibdenu MoS2

Jeśli zależy Ci na długotrwałej i bezproblemowej eksploatacji silnika zarówno benzynowego jak i wysokoprężnego diesla powinieneś zainteresować się nowym preparatem Liqui Moly o nazwie „Oil Additiv„.

Dodatek do oleju silnikowego MoS2 (8342) z dwusiarczkiem molibdenu firmy Liqui Moly skutecznie wydłuża żywotność silnika i zwiększa efektywność jego pracy. Główny składnik preparatu dwusiarczek molibdenu wytwarza na powierzchniach podlegających tarciu odpowiedniej jakości film olejowy przez co poprawia odporność na ścieranie i zwiększa właściwości smarne. Auto pracuje ciszej, równiej i z większą efektywnością.

dodatek oil additiv liqui moly z dwusiarczkiem molibdenu MoS2Środek szczególnie polecany jest do aut jeżdżących na krótkich odcinkach. Nie od dziś wiadomo, że silnik podczas rozruchu jest najgorzej smarowany lub nawet w ogóle. Film olejowy produktu Liqui Moly skutecznie redukuje zużycie silnika spowodowane chwilowym brakiem smarowania podczas rozruchu. Jest to bardzo istotne przy niskich temperaturach kiedy olej robi się gęstszy i potrzebuje więcej czasu aby dotrzeć do najdalej położonych podzespołów w silniku podlegających tarciu.

Działanie dwusiarczku molibdenu MoS2 w skrócie

  • w odczuwalny sposób obniża zużycie paliwa oraz oleju silnikowego
  • lepiej smaruje elementy cierne przez co zapewnia podwyższoną ochronę silnika przez zużyciem
  • wyraźnie wycisza silnik
  • skutecznie smaruje silnik podczas tzw. suchych startów
  • poprzez lepsze smarowanie podwyższa maksymalną moc silnika

Jak stosować?

Podczas dozowania należy zachować proporcję 3-5% pojemności oleju silnikowego. Upraszczając 300ml dodatku dolewamy do ok. 5 litrów oleju. Jak wspomniano na początku wpisu środek nadaje się do silników diesla jak i benzynowych. Można go również zastosować do motocykli z mokrym sprzęgłem. Należy jednak pamiętać o tym aby nie wlać więcej niż 2% w stosunku do ilości oleju.

Pierwszy raz dodatek możemy spokojnie dolać do starego oleju, który aktualnie znajduje się w aucie. W przyszłości dla zapewnienia ciągłej optymalnej ochrony silnika zaleca się dodawać Oil Additiv z dwusiarczkiem molibdenu do świeżo zalanego środka smarnego.

Podsumowując należy zaznaczyć, że preparat jest atestowany, w 100% bezpieczny dla jednostki napędowej. Szczególnie polecany jest do aut starszych, w których pompa olejowa nie ma już tak dużej wydajności jak za czasów nowości. Nie zaszkodzi również dla nowych silników szczególnie gdy często jeżdżą na krótkich odcinkach i powinny być wtedy dobrze smarowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *