Oleje silnikowe Liqui Moly. Czy warto?

Jeśli pierwszy raz słyszysz o marce oleju Liqui Moly, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy jest to dobra marka? Firma Liqui Moly nie jest w Polsce tak popularna jak chociażby Mobil czy Motul.

Jednak wystarczy spojrzeć na oceny naszych zachodnich sąsiadów aby przekonać się, że oleje Liqui Moly bardzo wyróżniają się na tle konkurencji.

Jedną z niewątpliwych zalet produktu jest jego cena. W porównaniu z wieloma innymi produktami podobnej klasy za tę samą ilość oleju zapłacimy mniej. Mamy możliwość zakupu oleju w bańkach po 5 litrów co dla wielu ma również niebagatelne znaczenie.

Olej ma unikalną formułę, która została stworzona w celu zwiększenia wydajności silnika i zmniejszenia tarcia oraz szkodliwych zanieczyszczeń.

Poniżej opis wybranych olejów silnikowych firmy Liqui Moly.

Super Leichtlauf 10W40

Super Leichtlauf 10W40 liqui moly

Na pierwszy rzut oka słowo „Leichtlauf” jest dla nas niezrozumiałe, ale gdy dowiemy się, że oznacza ono dosłownie „niskie tarcie” wszyskto jest już jasne. Super Leichtlauf 10W-40 to olej półsyntetyczny ze specjalnie opracowaną formułą obniżającą tarcie. Został również przetestowany w silnikach z turbodoładowaniem. Zapewnia odpowiednie smarowanie silnika zaraz od momentu rozruchu. Świetnie czyści silnik i nie dopuszcza do powstania czarnego szlamu.

Liqui-Moly Lechtlauf High Tech 5W-40

Olej silnikowy Liqui Moly Lechtlauf high tech 5w-40

Syntetyczny Olej przeznaczony zarówno do silników diesla jak i benzynowych. Jego niewątpliwą zaletą jest stabilna lepkośc w bardzo szerokim zakresie temperatur od -35 do +35 stopni Celsjusza. Nawet w skrajnych temperaturach doskonale zachowuje odpowiednie właściwości smarne. Jak nazwa wskazuje również zmniejsza tarcie redukując w odczuwalny sposób zużycie paliwa. Spełnia najbardziej popularne normy jakościowe ACEA A3; ACEA B4; API CF; API SN. Można go stosować w silnikach z turbodoładowaniem.

10W-60 Liqui-Moly Synthoil Race Tech GT1

Specjalnie zaprojektowany dla motorsportu, pełen syntetyk o niskiej lepkości. Zapewnia niezawodne smarowanie podczas jazdy w skrajnie trudnych warunkach. Poza tym zapewnia wysoką stałość temperaturową i optymalizuje moc silnika. Idealnie nadaje się do auta sportowego na tor.

Diesel Synthoil 5W-40

diesel synthoil liqui moly 5W-40

Syntetyczny olej opracowany specjalnie do samochodów osobowych z silnikiem wysokoprężnym. Zapewnia odpowiednie smarowanie i ochronę silnika od bardzo niskich do bardzo wysokich temperatur. Olej obniża wewnętrzne tarcie elementów mechanicznych oraz obniża zużycie paliwa. Nadaje się do silników z pompowtryskiwaczami jak i do nowoczesnych silników diesla z wtryskiem bezpośrednim. Należy unikać jego mieszania z innymi olejami.

Liqui-Moly 0W-30 Synthoil Longtime

0W-30 synthoil longtime plus moly

Energooszczędny olej typu „long life”, zaprojektowany szczególnie pod kontem aut z grupy Volkswagena. Przeszedł bardzo rygorystyczne testy potwierdzającego jego najwyższą jakość. Gwarantuje wysoką stabilność oraz niską lepkość. Zapewnia optymalną całoroczną ochronę zarówno silników benzynowych jak i diesla. Zalecany szczególnie do aut z wydłużonym interwałem pomiędzy wymianami oleju.

 

Podsumowują chcielibyśmy podkreślić, że oleje silnikowe firmy Liqui Moly to produkty premium z najwyższej półki. Zostały zaprojektowane w taki sposób aby spełniały nawet najbardziej wyśróbowane normy. Doskonale zbierają sadzę ze spalin przyczyniając się do zmiejszania zanieczyszczeń środowiska. Zawierają specjalnie laboratoryjnie opracowane formuły utrzymujące silnik w idealnej czystości.

Co więcej, silniki pracujące na liqui moly zużywają wyraźnie mniej paliwa. Głównym założeniem inżynierów było stworzenie produktów wyróżniających sie zmniejszeniem tarcia mechanicznego. Jak pokazuje wiele testów, zamierzenie to zostało osiągnięte.

Marka Liqui Moly na pewno nie jest na naszym rynku tak znana jak chociażby Castrol czy Mobil, ale niewątpliwie znajdzie swoją indywidualną grupę odbiorców.

Kto choćby raz zaleje silnik olejem Liqui Moly długo pozostaje wierny tej marce.

2 thoughts on “Oleje silnikowe Liqui Moly. Czy warto?

  1. Witam.Kupiłam Kia Sportage 2005 r. z silnikiem benzynowym 2.0.Auto ma przejechane ponad 145 tys. Jaki olej Liøuli Moli -10w-40 czy 5w-40,a może jeszcze inny?Auto bez instalacji gazowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *