Pękające zawiasy schowka w Oplu Astra G II

zawiasy schowka 51 14 275

Zawiasy schowka w modelu Astra G II nie należą do najtrwalszych. Niestety prędzej czy później pękają i nie da się już domknąć schowka. Usterka nie jest poważna, ale bardzo uciążliwa, szczególnie jeśli na miejscu pasażera ktoś siedzi. Na szczęście uchwyty schowka w Astrze G to element wymienny i łatwo dostępny. Sprzedajemy takie zawiasy w naszym sklepie internetowym dokładnie pod adresem -> Zawiasy schowka Astra G II ograniczniki. Numer oryginału to 51 14 275.

Zawiasy - uchwyty schowka astra g 2

Jak wymienić zawiasy schowka – Opel Astra G

W pierwszym kroku otwieramy schowek do maksymalnej pozycji, a następnie odczepiamy zawiasy od góry. Trzeba delikatnie ścisnąć plastiki z obydwu stron i podnieść je do góry gdyś jest tam „coś” w rodzaju ogranicznika.

Dalej chwytamy zawias na środku, delikatnie ciągniemy do siebie i do góry. Jest tam taki specjalny zaczep, który musi odskoczyć. Z zawiasem po drugiej stronie postępujemy dokładnie tak samo. Jeśli zawias trzyma tak mocna, że nie możemy go wyrwać bierzemy kombinerki, rozwieramy je na maksa, zakładamy na dole uchwytu i charakterystycznym ruchem, przeciwnym do wskazówek zegara wyciągamy. Widać to wyraźnie na poniższym filmiku instruktażowym nagranym przez forumwiedzy.pl.

Montaż nowych zawiasów

Na początku dopasowujemy zawias do dobrej strony schowka. Na każdym uchwycie są specjalne, boczne plastyki hamujące dzięki, którym mamy drugą pozycję schowka. Muszą one być umieszczone po zewnętrznej stronie schowka.

Wkładamy zaczep w miejsce montażowe ruchem do siebie, a następnie dociskamy z drugiej strony aby wskoczył i się zablokował. W razie potrzeby możemy sobie pomóc kombinerkami gdyż nowe elementy są dokładnie spasowane i trudne je czasem wcisnąć.

Z zawiasem z drugiej strony postępujemy podobnie.

Na samym końcu wsuwamy górne części zaczepów schowka w dziurki do tego przeznaczone.

Nowe zawiasy do schowka znów powinny posłużyć nam długie lata. Pamiętajmy jednak, że jest to część dość delikatna i nie należy nadmiernie szarpać podczas otwierania. Opel Astra G II to wdzięczne autko i warto wszystkie uciążliwe usterki na bieżące naprawiać. Tym bardziej jeśli możemy zrobić to samemu i nie wiąże się to z poważnymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *