Pompa oleju Astra G H, Corsa C D, Meriva, Agila 1.0 1.2 1.4 – zestaw

Pompa oleju - zestaw naprawczy Opel Astra G, H 1.2 1.4, Corsa C, D 1.0, Agila, Meriva GM 93181959

Element odpowiedzialny za dostarczanie oleju pod odpowiednim ciśnieniem do układu zasilania to pompa olejowa. Jej sprawność jest kluczowa jeśli chodzi o bezawaryjną pracę jednostki napędowej. Opel do silników o pojemności 1.0 (Z10XE / Z10XEP), 1.2 (Z12XEP) oraz 1.4 (Z14XEP) o mocach odpowiednio 58, 60, 75, 80 i 90 KM proponuje zestaw naprawczy GM 93181959 / 9192964. Produkt pasuje do modeli: Corsa C D, Astra G H, Meriva i Agila A.

Proponowany zestaw naprawczy pompy oleju jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, przeszedł wszelkie rygorystyczne testy kontroli jakości. Dzięki temu pompa będzie miała odpowiednią wydajność, wytrzymałość i będzie odporna na zmianę lepkości oleju oraz wysokie temperatury pracy.

Pompa oleju - zestaw naprawczy Opel Astra G, H 1.2 1.4, Corsa C, D 1.0, Agila, Meriva GM 93181959

Jak działa pompa oleju w Oplu z silnikiem benzynowym 1.0 1.2 i 1.4?

Działanie pompy olejowej polega na tym, że napęd na nią przekazywany jest z wału korbowego przy pomocy widocznych na zdjęciu zębatek wewnętrznych. Współpracuje z nią smok z filtrem siatkowym zasysający olej z miski olejowej. Następnie olej pod odpowiednim ciśnieniem rozprowadzany jest po wszystkich elementach silnika wymagających smarowania olejem. Sprawna pompa olejowa zasysa płyn z miski olejowej niczym odkurzacz i natychmiast pompuje go we wszystkie punkty silnika, które wymagają smarowania ciśnieniowego.

Aby cieszyć się bezproblemową jazdą należy zadbać o to aby pompa olejowa była w 100% sprawna. Brak odpowiedniego smarowania silnika na pewno prędzej czy później doprowadzi do jego zatarcia.

Jednostka napędowa składa się z wielu metalowych elementów będących w ruchu i ocierających się wzajemnie o siebie. Tak naprawdę nie ma silnika, który pracuje bez tarcia. Na łożyskach głównych wiruje wał korbowy, korbowody obracają czopami, a wewnątrz cylindrów przemieszczają się tłoki. Każdy element smarowany jest olejem, niektóre elementy tylko cieniutką warstewką zwaną filmem lub nawet mikrofilmem olejowym, a niektóre elementy wręcz pływają w oleju.

To na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas codziennej eksploatacji auta to odpowiedni poziom dobrej jakości oleju silnikowego. Zbyt mała ilość oleju będzie powodować niedostateczne smarowanie, a nadmierna pienienie się a w skrajnych przypadkach wycieki.

Tak naprawdę od razu gdy zauważymy na tablicy świecącą się kontrolkę wskazującą problemy ze smarowaniem powinniśmy zatrzymać pojazd.

Zestaw naprawczy pompy olejowej do opla z silnikiem benzynowym 1.0 1.2 1.4 (Astra h g, Corsa c d, Agila i Meriva A) dostępny jest w naszym firmowym sklepie internetowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *