Engine Flush Liqui Moly – skuteczny środek do płukania silnika

Engine flush liqui moly - płukanka 300ml

Liqui Moly Engine Flush to bardzo skuteczny środek do robienia przysłowiowej płukanki czyli oczyszczania wnętrza silnika z gromadzących się w nim nagarów i innych zanieczyszczeń. Płyn skutecznie usuwa różne rodzaje osadów i laków. Stosuje się go bezpośrednio przed wymianą oleju.

Wszelkie zanieczyszczenia zgromadzone w silniku są rozpuszczane i usuwane z silnika podczas spuszczania starego oleju.

Engine flush liqui moly - płukanka 300ml

W jaki sposób płukanka Engine Flush firmy Liqui Moly oczyszcza silnik?

Po pierwsze płyn skutecznie usuwa nagar zgromadzony na pierścieniach tłokowych. Dzięki temu na pewno nie dojdzie w przyszłości do ich zablokowania i cały czas skutecznie będą zbierać olej. Poza tym w odczuwalny sposób poprawia się kompresja silnika.

Po drugie środek skutecznie usuwa nagar i osady z całej magistrali olejowej. Dzięki czemu olej „swobodniej” krąży w silniku, skuteczniej go chroni docierając do każdego zakamarka.

Po trzecie zastosowanie środka oczyszczającego układ olejowy zwiększa żywotność turbosprężarki ponieważ usuwa nagar z doprowadzających i odprowadzających olej kanałów olejowych.

Jak stosować Engine Flush?

Płyn – środek czyszczący należy wlać do układu olejowego, uruchomić silnik i pozostawić na biegu jałowym ok. 10-15 minut. Jedno 300ml opakowanie przeznaczone jest na 6 litrów oleju silnikowego.

Po tym czasie należy wyłączyć silnik, spuścić stary olej, wymienić filtr oleju na nowy i zalać świeżym olejem.

Do świeżo zalanego oleju zalecamy zastosować dodatek do oleju silnikowego Ceratec.

Dzięki przeprowadzeniu oczyszczania silnika przed wymianą oleju powinien on pracować równiej i mieć więcej mocy gdyż zwiększa się jego kompresja. Najważniejsze jednak jest to, że regularne czyszczenie silnika zwiększa jego żywotność, nie powinien on powodować żadnych problemów mechanicznych.

Środek jest w 100% bezpieczny, nie powoduje rozszczelnienia silnika, można go stosować zarówno w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych.

Bardzo pozytywne opinie jakie zbiera Liqui Moly Engine Flush tylko potwierdzają jego skuteczność i to że jest on bezpieczny dla jednostki napędowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *