Wyciszacz popychaczy Liqui Moly Hydro-Stossel Additiv

Wyciszacz hydraulicznych popychaczy zaworowych „Hydro-Stossel Additiv” 300 ml firmy Liqui Moly skutecznie redukuje szum powodowany przez popychacze. Dodatek ten można dolewać do oleju każdego typu, zarówno w silnikach benzynowych jak i wysokoprężnych. Preparat nie tylko zapobiega hałasowi wytwarzanemu przez hydrauliczne regulatory luzu zaworowego, ale również czyści kanały doprowadzające do nich olej.

Liqui Moly Hydro-Stossel Additiv - wyciszacz popychaczy

Właściwości preparatu w skrócie

  • optymalizuje pracę hydraulicznych popychaczy zaworowych
  • wycisza regulatory luzu zaworowego
  • oczyszcza zawory
  • zwiększa komfort podróżowania

Jak stosować wyciszacz popychaczy Liqui Moly?

Dodatek można dodać do oleju silnikowego w dowolnym momencie eksploatacji auta. Jedno 300 ml opakowanie wystarcza na ok. 6 litrów oleju silnikowego. Po wlaniu preparatu należy rozgrzać silnik na biegu jałowym w celu samoczynnego wymieszania wyciszacza popychaczy hydraulicznych z olejem.

Producent zaleca stosowanie preparatu po każdej wymianie oleju w celu zapewnienia długotrwałego efektu.

Dlaczego popychacze zaworowe hałasują?

Główną przyczyną tego, że popychacze zaworowe hałasują – stukają jest stosowanie niskiej jakości oleju silnikowego lub po prostu jazda na oleju przepracowanym, takim, który już dawno powinien zostać wymieniony. Za sprawą bardzo zanieczyszczonego oleju kanały popychaczy zapychają się i zawory pracują bez wymaganego optymalnego luzu.

Następnie prowadzi to do tego, że zawory nigdy kompletnie się nie zamykają, może dojść do ich podparcia i wypalenia grzybków zaworowych.

Inną przyczyną hałasu jest naturalne, eksploatacyjne zużycie elementów takich jak tłoczek, popychacz i obudowa popychacza. Nie ma odpowiedniego ciśnienia wewnątrz popychacza przez co olej jest z niego zbyt wcześnie wyciskany. Luz pomiędzy tłoczkiem a obudową popychacza jest zbyt duży.

Preparat Liqui Moly w początkowej fazie zużycia elementów układu zaworowego zmniejsza ich hałas i pozwala przywrócić sprawność. Sprawnie oczyszcza kanaliki w popychaczu oraz regeneruję zużyte powierzchnie tarcia pomiędzy obudową popychaczy a tłoczkiem.

Zobacz również:

Engine Flush Liqui Moly – skuteczny środek do płukania silnika

Dodatek Cera Tec Liqui Moly do oleju silnikowego 300ml

Dodatek do oleju MoS2 z dwusiarczkiem molibdenu

1 thought on “Wyciszacz popychaczy Liqui Moly Hydro-Stossel Additiv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *